Korepetycje i tłumaczenia - angielski, niemiecki, niderlandzki - Wrocław

Emilia Bukiewicz: lektor i tłumacz

 

Jestem dyplomowaną lingwistką, doświadczonym lektorem i tłumaczem, dyplomowanym coachem. Biegle władam językiem angielskim, niderlandzkim (holenderskim) i niemieckim. Ukończyłam studia filologiczne i translatoryczne (tłumaczenia) na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia niemcoznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza Polską studiowałam jeszcze w trzech innych krajach europejskich: w Belgii (Flandrii), Austrii i Niemczech. Posiadam również certyfikaty językowe na najwyższym poziomie zaawansowania (biegły/native-like: poziom C1-C2) w zakresie języka angielskiego (certyfikat CPE), niderlandzkiego (certyfikat PAT) i niemieckiego (certyfikat WD).

Jestem doświadczonym metodykiem i coachem językowym (skończyłam studia coachingowe z akredytacją Izby Coachingu). Nie tylko doskonale znam trzy języki; wiem też dokładnie, jak Cię skutecznie uczyć (metodyka) i jak wydobyć z Ciebie Twój potencjał, zmotywować do działania i realizacji Twoich celów, zainspirować, wspólnie pracować z ograniczającymi Cię przekonaniami i blokadami (coaching).

Obecnie samodzielnie poznaję cztery kolejne języki: Afrikaans, hiszpański, rosyjski i włoski.
W 2010 roku założyłam Studio Języków Obcych Verbono, aby korzystając z własnego doświadczenia pokazać Ci, w jaki sposób możesz skutecznie, w jak najkrótszym czasie opanować nawet kilka języków obcych.

Moje motto: "The sky is the limit".

Wierzę, że mamy nieograniczone możliwości - trzeba tylko chcieć i wiedzieć, jak wykorzystać nasze naturalne zdolności.

Moje kwalifikacje - studia, kursy, stypendia zagraniczne, certyfikaty językowe

Studia

Ukończyłam studia filologiczne (kierunek: Filologia Niderlandzka) na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Stosunki Międzynarodowe / Niemcoznawstwo.
Następnie ukończyłam studia translatoryczne (język angielski) na Uniwersytecie Wrocławskim - Podyplomowe Studia Przekładu: tłumaczenia pisemne w parze językowej angielski-polski / polski-angielski (specjalizacja: tłumaczenie ang-pl-ang tekstów prawnych, ekonomicznych, finansowych, tłumaczenie dokumentów UE).
Mój czwarty dyplom uczelni wyższej to ten coachingowy - studia na kierunku Coaching / Coaching w Biznesie (WSB Wrocław + akredytacja Izby Coachingu).

Stypendia zagraniczne

2006: Georg-August-Universität Göttingen (Uniwersytet w Getyndze), Niemcy - Stypendium w ramach programu Erasmus - Kierunek: Niemcoznawstwo.
2009: Universiteit Gent (Uniwersytet w Gandawie), Belgia - Stypendium Flamandzkiego Ministerstwa Edukacji - Zomercursus Nederlandse Taal en Cultuur - Kierunek: Filologia Niderlandzka.
2009-2010: Universität Wien (Uniwersytet Wiedeński), Austria - Stypendium w ramach programu CEEPUS - Kierunek: Filologia Niderlandzka.


Certyfikaty językowe

Zdałam 6 międzynarodowych egzaminów językowych i posiadam następujące certyfikaty językowe, które potwierdzają moją biegłą znajomość języka angielskiego, niemieckiego i niderlandzkiego:

Język angielski: Certificate of Proficiency in English (CPE), British Council, poziom: C2.

Język niemiecki: Wirtschaftssprache Deutsch (WD), Österreich Institut, poziom: C2.

Język niderlandzki: CNaVT: Profiel Toeristische en Informele Taalvaardigheid (PTIT), Nederlandse Taalunie, poziom: A2.
Język niderlandzki: CNaVT: Profiel Maatschappelijke Taalvaardigheid (PMT), Nederlandse Taalunie, poziom: B1.
Język niderlandzki: CNaVT: Profiel Professionele Taalvaardigheid (PPT), Nederlandse Taalunie, poziom: B2.
Język niderlandzki: CNaVT: Profiel Academische Taalvaardigheid (PAT), Nederlandse Taalunie, poziom: C1.


*Poziomy wg klasyfikacji Rady Europy CEFR:
A = Basic Speaker
B = Independent Speaker
C = Proficient Speaker (C1 = Effective Operational Proficiency, C2 = Mastery)

Doświadczenie w nauczaniu i tłumaczeniu

Mam ponad 12-letnie doświadczenie w profesjonalnym nauczaniu języków obcych. Zanim założyłam własne studio języków obcych, współpracowałam z wrocławskimi szkołami językowymi (referencje na życzenie). Obecnie w szkole językowej Verbono prowadzę zajęcia indywidualne, coaching językowy i grupowe kursy intensywne, w tym szkolenia językowe dla wrocławskich firm. Opracowuję materiały dydaktyczne i jestem twórcą innowacyjnej metody intensywnej nauki języka z elementami coachingu, w oparciu o wyniki badań neurobiologicznych.
Specjalizuję się w nauczaniu dorosłych. Nauczę Cię języka ogólnego i specjalistycznego (język biznesu, medyczny), przygotuję Cię do rozmowy kwalifikacyjnej w obcym języku czy pracy za granicą oraz do egzaminów językowych (certyfikaty językowe, egzaminy na uczelni).

Od 2008 roku jako tłumacz freelancer wykonuję profesjonalne tłumaczenia tekstów w języku angielskim, niderlandzkim i niemieckim. Są to zarówno teksty użytkowe, literackie, jak i specjalistyczne (tłumaczę umowy, regulaminy, korespondencję biznesową, formularze, strony internetowe, teksty reklamowe, artykuły medyczne, instrukcje obsługi itp.). Specjalizuję się w tłumaczeniach pisemnych nieprzysięgłych, biorę również udział w projektach wymagających tłumaczenia ustnego konsekutywnego lub szeptanego "chuchotage" w parze językowej angielski-polski lub polski-angielski.
Prowadząc Biuro Tłumaczeń Verbono, współpracuję z profesjonalnymi tłumaczami i weryfikatorami. Pozwala nam to realizować duże projekty tłumaczeniowe w możliwie najkrótszych terminach.

Serdecznie zapraszam do współpracy ze mną i z moją firmą.

Emilia Bukiewicz
lektor, coach, trener językowy, metodyk, tłumacz
właścicielka Studia Języków Obcych Verbono i Biura Tłumaczeń Verbono

Strona korzysta z plików cookies. Więcej na temat plików cookies znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję